lyžovanie     rakúsko     taliansko     francúzsko     švajčiarsko     nemecko     slovinsko     kontakt  
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
    POTREBUJETE PORADIŤ ?
telefon: 02-54640661, 02-54640662  telef. 02-54640661
fax: 02-54640663  fax. 02-54640663
 e-mail  mail. info@lyzovanie-alpy.sk
Skype telefon  telef. skype
ICQ kontakt  icq. # 353313915
   - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Lyžovanie Nemecko

 

napriek tomu, že alpský masív zasahuje Nemecko len svojim okrajom, vybudovali aj v Nemecku niekoľko desiatok lyžiarskych resortov v ich typickej kvalite. Strediská disponujú menším množstvom zjazdoviek, vlekov o to väčší dôraz je kladený na detaily. Sú zamerané na rodinné lyžovanie od začiatočníkov po pokročilých, každý rekreačný lyžiar si nájde to svoje. Vyskúšajte Sudelfeld, Feldberg či Steinplatte. Ani tí najnáročnejší však nespochybnia kvality svetoznámych lyžiarskych stredísk ako Oberstdorf, alebo Garmisch-Partenkirchen.

lyžovanie Berchtesgaden   lyžovanie Berchtesgaden - ( 630 - 1.874 m ) Lyžiarska oblasť Berchtesgaden zahŕňa lyžiarske strediská: Jenner-Königssee, Götschen, Rossfeld-Zinken, Hochschwartzeck, Gutshof-Obersalzberg, Predigtstuhl. Spolu 29 lanoviek a vlekov s kapacitou 17.000 os/hod, 57 km lyžiarske trate prevažne strednej a ľahkej obtiažnosti, 81 km stopy pre bežkárov, 120 km turist. chodníkov, 8 sánkarských dráh. Sezóna od vianoc do marca. Tieto parametre zaraďujú Berchtesgaden medzi strediská rodinného charakteru.
lyžovanie Bolsterlang   lyžovanie Bolsterlang - ( 895 - 1.665 m ) sa nachádza na svahoch nad rovnomeným lyžiarskym mestečkom. Lyžuje sa tu v údolí pod najvyšším vrchom v okolí Riedberger Horn ( 1.786m.n.m ). Vleky vedú z Bolsterlangu na Bolsterlanger Horn ( 1.586m.n.m ) na jednu stranu údolia a na vrchol Weiherkopf ( 1.665m.n.m ) na druhej strane. Stredisko leží len 7km severne z Oberstdorfu. Má 17km výborne udržiavaných tratí všetkých obtiažností, sánkarské dráhy, množstvo volných terénov pre milovníkov freestyle a snowboard.
lyžovanie Brauneck - Lenggries   lyžovanie Brauneck - Lenggries - ( 675 - 1.712 m ) leží na svahoch medzi údolím rieky Isar a Vrcholom Benediktenwand (1.801m.n.m ). Nástupné miesta na lyžiarske vleky sú Lenggries ( 680m ) a Wegscheid ( 695m ). Lyžiarske trate začínajú vo výške vrchola Brauneck ( 1.550m.n.m ) a smerom na vrchol Latschenkopf sú lyžiarskymi vlekmi prepojené s týmto vrcholom až do 1.712m.n.m. Pre milovníkov freestyle je v širšom okolí mnoho nádherných prírodných terénov. Sezóna od konca novembra do polovice apríla.
lyžovanie Feldberg   lyžovanie Feldberg - ( 945 - 1.448 m ) zahŕňa 5 samostatných lyžiarskych stredísk ležiacich v známom národnom parku Schwarzwald: Altglashütten, Menzenschwand, Todtnauberg, Muggenbrunn a centrálne Wintersportzentrum Feldberg. V tomto centrálnom stredisku je lyžiarom k dispozícii 14 vlekov a 16 zjazdových tratí všetkých obtiažností. Okrem prevažne rodinných stredne obtiažnych až ľahkých zjazdoviek sa tu nachádza aj FIS-zjazdovka, 2 detské ski-parky, snowboard funpark, Freeride terény, občerstvenie na svahoch.
lyžovanie Garmisch - Partenkirchen   lyžovanie Garmisch - Partenkirchen - ( 700 - 2.964 m ) najznámejšie lyžiarske stredisko v južnom Nemecku sa nachádza v Bavorských Alpách. V súčasnosti patrí k najlepším nielen v Nemecku, patrí k európskej špičke, v roku 1936 poriadalo olympiádu, vybudované sú športové areály pre všetky zimné športy s výbornou infraštruktúrou. Nad mestečkami Garmisch a Partenkirchen, ktoré sa už dávnejšie spojili do jedného, sa týči horský masív Zugspitze s nadmorskou výškou 2.964m. Po celom obvode hory sú lyžiarske terény.
lyžovanie Kranzberg - Mittenwald   lyžovanie Kranzberg - Mittenwald - ( 980 - 1.350 m ) nad mestom je na jednu stranu údolia vybudované štandartné lyžiarske stredisko na svahoch vrchu Kranzberg ( 1.350m.n.m ) Na druhej strane je vybudovaná kabínkova lanovka, ktorá vedie na vysoký West Karwendel Spitze ( 2.244m.n.m ), kde sa ponúkajú adrenalínové zážitky pre milovníkov lyžovania vo voľnom teréne. Skipass "Happy-ski-card" umožňuje lyžovačku v Garmisch-Partenkirchen, Greinau, alebo rakúske Ehrwald, Biberwier, Lermoos, Obermoos, Seefeld.
lyžovanie Oberstdorf   lyžovanie Oberstdorf - ( 813 - 2.224 m ) dedinka obklopená zo všetkých strán horami je každoročne zaradená do seriálu pretekov o svetový pohár v alpskom lyžovaní, ponúka 3 kabínkové lanovky, 9 sedačiek a 16 vlekov. Areál vyhovuje začiatočníkom aj majstrom, v 3 strediskách Nebelhorn, Fellhorn a Söllereckbahn, ktoré sa nachádzajú v blízkom okolí Oberstdorfu nájdete 44km zjazdových tratí. Z nadmorskej výšky 2.224m vedie najdlhšia zjazdovka (7,5km) v Nemecku. Na vrchole je udržiavaná snowboard-ová u-rampa.
lyžovanie Reit im Winkl - Steinplatte   lyžovanie Reit im Winkl - Steinplatte - ( 750 - 1.869 m ) zaujímavý geologický útvar Stein-platte je šikmá doska s miernym sklonom, ktorá sa tiahne z úpätia Kitzbühelských Álp v Rakúsku a zvažuje sa na sever do Nemecka. Lyžovanie na rozľahlých pláňach hľadajú začiatočníci a rekreační lyžiari. Terény prevažne ľahké až stredne náročné poskytujú 50km upravených tratí. Nástupné miesta na svahy Steinplatte sú Waidring (Rakúsko) a Reit im Winkl (Nemecko). Lyžiarska sezóna trvá od konca novembra do polovice apríla.
lyžovanie Spitzingsee   lyžovanie Spitzingsee - ( 980 - 1.613 m ) v nádhernom kopcovitom prostredí na svahoch Stümpfling, Rauhkopf, Roßkopf a Taubenstein, ktoré sa týčia nad zamrznutým jazerom Spitzingsee. Lyžiarske stredisko patrí do širšej lyžiarskej oblasti Alpen-Plus (Brauneck, Wallberg, Spitzingsee, Sudelfeld, Zahmer Kaiser) so spoločným ski-passom. Sezóna trvá od konca novembra do polovice apríla (s prihlidnutím na snehové podmienky). V údolí premáva v 5min. intervaloch medzi nástupnými stanicami vlekov pendel-bus.
lyžovanie Sudelfeld   lyžovanie Sudelfeld - ( 800 - 1.563 m ) stredisko pod Kleiner Traithen ( 1.722m.n.m ) Sezóna začína koncom novembra a trvá do polovice aprila (v závislosti na snehových podmienkach). Slnkom zaliate široké zjazdovky všetkých obtiažností zabezpečené umelým snehom, upravované aj voľné terény, moderné prepravné zariadenia, množstvo bufetov s možnosťou občerstvenia, pešie turistické trasy a chodníky, bežecké stopy, lyžiarska a snowboardová škola, tématické dni (streda - ženský deň), skibuss, detský lyžiarsky areál.
lyžovanie Wallberg   lyžovanie Wallberg - ( 790 - 1.620 m ) sánkovanie má v Nemecku dlhoročnú tradíciu. Takmer vo všetkých nemeckých lyžiarskych strediskách je vybudovaná popri zjazdovkách aj sánkarská dráha. Sánkovanie milujú mladí i starí, je to výborná zábava spojená s pobytom na čerstvom horskom vzduchu. Výnimočné miesto medzi zimnými športovými strediskami zaujíma Wallberg pri mestečku Rotach-Egern, ktoré leží pri Tegernskom jazere (Tegernsee). Wallberg je zamerané predovšetkým na rekreačné sánkovanie.
lyžovanie lyžiarske potreby, lyže, lyžiarky, snowboard ... e-shop