svetový pohár Lyžovanie "FIS World Cup" 2010-11 / Ženy / Slalom / Maribor ( SLO ) / 16.01.2011

Svetové lyžovanie v Maribore utrpelo fiasko.

V podobnom stave ako pri sobotňajšom závode v obrovskom slalome sa nachádzala zjazdovka v slovinskom Maribore, ktorá bola jediným miestom, kde sa nachádzal sneh v širokom okolí aj v nedeľu. Poveternostné podmienky pripravili pre návštevníkov tohto strediska neobvyklé počasie – slniečko a 12 stupňov nad nulov, čo je na január ojedinelé aj keď príjemné, ale pre lyžiarske závody to neveštilo nič dobré. Usporiadateľov z Mariboru, ktorí sa snažili pripravovať sneh do poslednej noci pred štartom, jednoducho porazila príroda. Medzinárodná lyžiarska federácia a jej vedenie rozhodlo dlho pred začatím preteku v ranných hodinách slalom zrušiť. Čaká sa na rozhodnutie jury, či sa preteky z Mariboru uskutočnia v náhradnom termíne, inak by ženám zameraným na točivé disciplíny chýbalo množstvo bodov. Zrušený slalom po zrušenom včerajšom obrovskom slalome a super-G zo St. Moritzu, ktorý sa pokúšali uskutočniť v náhradnom termíne vo Val d´Isere už tretím zrušeným ženským závodom. Ani v nedeľu Veronika Zuzulová neboduje v Maribore. Môže určite ľutovať, že slalom odpadol, keďže tu pred tromi rokmi získala tretí stupeň na pódiu.

Ďalší pretek čaká na ženy v talianskom stredisku Cortina d´Ampezzo 21.01.2011.