svetový pohár Lyžovanie "FIS World Cup" 2010-11 / Ženy / Slalom / Arber-Zwiesel ( D ) / 04.02.2011

Veronika Zuzulová vylyžovala na slalomárske pódium.

V nemeckom stredisku Arber sa zišli slalomárky aby sa podelili o posledné body vo svetovom pohári pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta v GaPa, na ktoré sa môžu tešiť aj fanúšikovia lyžovania zo Slovenska, po tom ako Veronika Zuzulová v gradujúcej forme dospela k dnešnému prvému pódiovému umiestneniu a vrátila sa medzi absolútnu svetovú slalomársku špičku, kam právom patrí. Víťazstvo si vybojovala skvelou jazdou v druhom kole najlepšia slalomárka súčasnosti Marlies Shild pred Zuzulovou, tretia skončila Tanja Poutiainen.

1:55.19   1:55.87   1:56.97

Prvá sa na trať slalomu vydala s číslom jedna Šárka Záhrobská, ktorej lyžovanie v tejto sezóna nevychádza celkom podľa očakávania. Jej čas stačil iba na siedme miesto po prvom kole a postupne sa pred ňu zaradili hlavné súperky Schild (št.č. 2 po 1. kole 3.), Poutiainen (št.č. 3 po 1. kole 4.), Zettelová (št.č. 5 po 1. kole 6.), najlepšou jazdou Pietilae-Holmner (št.č. 6 po 1. kole 1.) a so štartovým číslom 12 Veronika Zuzulová, ktorá si ako jediná udržala kontakt s časom sympatickej Švédky so stratou len dvoch desatín.

Siedma v poradí štartovala nemecká reprezentantka, vedúca pretekárka svetového pohára a dovtedy aj vedúca slalomárka sezóny Maria Riesch, ktorá mala výhodu zvýšiť svoj bodový náskok na druhú Vonnovú, ktorá na štart v Arbergu nenastúpila a rozhodla sa oddychovať a zregenerovať pred dôležitým podujatím, ktoré čaká na najlepších lyžiarov a lyžiarky - MS 2011 v GaPa. Rieschová vo vrchnej časti trate na ťažkom mieste spadla, čím sa pripravila o body, ale aj o vedúce postavenie v disciplíne. Prvé kolo, ktoré postavil tréner Šárky Záhrobskej Pavel Šťastný bolo plynulé, ale nedokončilo ho po Rieschovej ešte ďalších 10 žien z konca štartového poľa.

Druhé kolo absolvovali pretekárky v obrátenom poradí dosiahnutých časov z prvého kola. Trať druhého kola bola o čosi náročnejšia, svedčí o tom počet vypadnutých pretekárok, ktorých bolo až 11, iba 19 z tridsiatky dokázalo bodovať. Super jazdu predviedla Marlies Schild, ktorej dokázali sekundovať iba Moelggová, ktorá však strácala veľa z prvého kola a v súčte časov skončila štvrtá so stratou takmer 2,5 sekundy. Vyrovnaným výsledkom v oboch kolách, ktorý sa podaril iba Zuzulovej si udržala ako jediná čas primeraný víťazke. Strata 0,64 s. ju delila od prvého miesta. Zuzulová naložila tretej Poutiainenovej 1,1 s.

Zuzulová, Schieldová, Poutiainenová, Rieschová - tlačovka po pretekoch

Veronika bola si najbližšie k Marlies, je ju možné poraziť?... / Zuzulová / ... Dnes bola lepšia, ale dúfam že nabudúce budem prvá :) spravím preto čo budem môct, chcem zvíťaziť, zatiaľ som bola vždy druhá za ňou v SP. Minulé sezóny som mala veľa zranení a stratila som skoro vsetky body, spadla som výrazne dole, ale túto sezónu som sa zase zlepšila, vrátilo sa mi staré sebavedomie a dnes som zase na pódiu.

Vždy sa snažím zajazdiť najlepšie ako viem ... / Schieldová / ... dnes bolo veterno, svah bol nejaký zľadovatelý, bolo to náročné a bolo nutné bojovať od prvej bránky po poslednú. Som veľmi šťastná že som dnes bola najrýchlejšia. Prevzdala si vedenie v slalome, čo je pre teba dôležitejšie, vyhrať svetový pohár, alebo majstrovstvá v Garmisch? Nechcem povedať že zlato je dôlezitejsie..., ale možno je. Pretože som už vyhrala svetový pohár v slalome dva krát a nemám zlato z majstrovstiev sveta, takže ... myslím že zlato z MS je pre mňa dôležitejšie, uvidíme čo sa stane.

Dnes to bolo veľmi náročné ... / Poutiainenová / ... v druhom kole bolo hore veterno, trochu viac hmlisto a zas zľadovatelé, čo mne vyhovuje. Myslím že som mala lepšiu druhú jazdu pretože to bolo celé zľadovatelé. Prvé kolo bol navrchu sneh, nejaké časti zľadovatelé, čo je pre mňa náročnejšie. Takže druhé kolo sa mi páčilo viac, ale ako sme videli, nebolo to ľahké pre nikoho. Celá táto sezóna bola náročná, človek nemá čas sa zregenerovať ak spraví chybu. A čo ty Tanja, môžeš poraziť Marlies? dnes bola Marlies fakt dobrá, všetci ste to videli, tak ako bola celú sezónu, ako bola od prvého slalomu v Levi, je to úchvatné, ale myslím že aj ona je človek, takže musím veriť svojmu lyžovaniu a mojej sile a pokračovať a veriť tomu a môžem ju aj poraziť.

Maria, nie su masjtrovstvá sveta v domácom stredisku na teba priveľký tlak? ... / Rieschová / ... Snažím sa to nevnímať ako tlak, ale ako privilegium a veľkú šancu zažiť MS v rodnom meste. Samozrejme podľa toho ako sa mi vyvíja sezóna tak z toho vyplývajú veľké očakávania moje aj fanúšikov. Samozrejme by bolo skvelé vyhrať niečo ale bez ohľadu na to ako to dopadne, budem sa snažiť si to užiť - domáce majstrovstvá sveta. Vedieš vo svetovom pohári, vyhrávaš, vyzerá to tak že ti už chýba len jedno - zlato z Garmischu. V čom by si radšej vyhrala, v super-G alebo v zjazde? Nemám žiadny špeciálny výber, samozrejme zjazd je kráľovská disciplína a tento rok mi to celkom išlo s troma víťazstvami a je to moje veľké želanie vyhrať zlato v zjazde, ale pôjdem aj ďalšie disciplíny, takže je to pre mňa výhoda, že mám viac šancí, takže ak my táto méta nevyjde, mám ďalšiu šancu.