Domov: Lyžovanie > Svetový pohár >

Anna Fenninger lyžiarska kráľovná 2014

Lyžovanie

16.03.2014 - Švajčiarsko (8.) - lyžiarske stredisko Lenzerheide - (33.) závod žien - (8.) obrák / finálový

Nová lyžiarska kráľovná Anna Fenninger tlačila na súperky v obrovskom slalome už tri posledné preteky. Jej lyžovanie vyzeralo bezchybne, vnútorná pohoda. Viezla sa na víťaznej vlne, to je ťažký súper. Jessica Lindell-Vikarby sa jednym víťazstvom a výbornými výkonmi počas celej sezóny zaradila na čelo ženského obráku. Prvé štyri závody mali každý inú víťazku. Posledné štyri vyhrala jedna dáma, Anna Fenninger. Vykazuje výborné lyžovanie aj v rýchlych disciplínach, ale obrák je jej srdcovkou. Tým väčšiu radosť má zo zisku glóbusu práve v obráku, keď v zjazde a super-G skončila druhá. Dnes vyhrala pred Bremovou a Vikarby.

Rossignol

Víťazný čas - Fenninger 2:01.28, 2. Brem (+0,25), 3. Lindell-Vikarby (+0,33) / Zjazdovka - S.Beltrametti
štart: 1.932m, cieľ: 1.532m, vertikal: 400m, Trať: 1. Sechaud ( F ) 43/41, 2. Tatschl (A) 43/41 brán
Podmienky: oblačno, mokrý sneh, +6/10°C, Lenzerheide - Lyžovanie Alpy - top lyžovanie Švajčiarsko
Víťazné obračkové lyže, lyžiarky, lyžiarsky výstroj - 1. Head, 2. Völkl, 3. Rossignol

Výsledky Svetového Pohára v lyžovaní a výhodné zľavy prináša

Záverečné celkové poradie by ešte pred týždňom ani Anna Fenninger netipovala. V športe sa stávajú nepredvídané veci. Hneď v úvode finálového týždňa v prvom preteku zjazde vypadla, a zranila sa Maria Riesch. To zmenilo celú situáciu v boji o celkový titul. Maria Höfl-Rieschová bola tou, kto mal kontrolovať vedúcu pozíciu pred prenasledovateľkou Fenningerovou. Tá prichádzala do Lenzerheide s tridsať bodovou stratou, ale veľkou chuťou poraziť Rieschovú. V zjazde skončila Feningerová na šiestom mieste a prevzala celkové vedenie, keďže Rieschová spadla a nedokončila. Keď prišli správy z nemocnice, že Rieschová nemôže ďalej pretekať, stala sa situácia v celkovom poradí takmer hotovou pre Fenningerovú. Jej novou konkurentkou bola Lara Gut, ktorá ju mohla ohroziť iba teoreticky. Odstup medzi Gutovou a Fenningerovou bol vtedy vyše dvesto bodov. Na dva závody takmer nemožné.

Záverečné poradie v disciplíne obrovský slalom sa po dnešnom poslednom závode zmenilo aj na vedúcej pozícii. Fenningerová na víťaznej vlne vyhrala tri posledné obráky, Lindel-Vikarbyová nedokázala odraziť jej útoky. Posledné výsledky v obráku žien začali pripomínať situáciu u mužov, kde dominuje Ted Ligety. Anna Fenninger večne druhá sa konečne dočkala. Lenzerheidský víkend bol pre ňu veľkým darčekom. Získala veľký glóbus a k nemu by sa patril aspoň jeden malý. Má ho, glóbus za obrovský slalom. Dve veľké ocenenia, ktoré sa vygenerovali až tu na finále v Lenzerheide. Druhé a tretie miesto v obráku obsadili Švédky, výrazné zlepšenie zaznamenala Mikaela Shiffrin (z 19. na 7.). Budúcu sezónu by už rada okupovala obráčkarské pódiá, tento rok stála na ňom iba dva krát, druhá v Beaver Creeku a tretia v Lienzi.