Lyže Blizzard

Lyžovanie > Lyže > Blizzard

Značku lyží Blizzard v súčasnosti najlepšie reprezentuje "Super Mário". Rakúsky slalomár Mario Matt je zástupcom staršej lyžiarskej školy, doposiaľ patrí k svetovej slalomárskej špičke. V svetovom pohári 2013-14 vyhral slalom vo Val d´Isere, druhý bol vo fínskom Levi, tretí v Lenzerheide. Celkovo skončil šiesty. Vrcholom jeho slalomárskej kariéry je zlato z OH v Soči 2014.

Lyže Blizzard majú jedinečnú technológiu IQ. Viazanie je integrované priamo na lyže bez ďalších podložiek. Miesto pre viazanie je súčasťou lyže Blizzard, IQ je patentované od r. 2006. Lyže Blizzard sú prepojené s výrobcom lyžiarskych topánok značky Tecnica, tvoria tesný zväzok.

Pred niekoľkými rokmi patrili lyže Blizzard medzi absolútnu špičku. V súčasnosti sa značka pokúša naviazať na svoju niekdajšiu slávu. Veľké úspechy dosahujú lyže Blizzard v paralympijskom športe, kde získali 16 titulov.

Mario Matt, Blizzard   Blizzard SL Racing 2014

Mario Matt / lyže Blizzard

Olympic Champion 2014
 

Roberto Parisse / lyže Blizzard

Freeski - King of Dolomites

Fabrika sídli v Rakúsku. História sa začala písať r. 1945, kedy Toni Arnsteiner z Mittersill ( Salzburg ) vyrobil prvé lyže vo svojej stolárskej dielni. Roku 1954 Ernst Hinterseer vyhral svoje prvé preteky na lyžiach Blizzard. Od roku 1985 patrili lyže Blizzard medzi najlepšie, najmä v zjazde. V roku 2000 vyhrala svetový pohár žien Renate Götschl nasledovaná Michaelou Dorfmeister obe na lyžiach Blizzard. S touto značkou je spájané lyžovanie skvelých rakúskych slalomárov posledných rokov. Začínal s ňou Marcel Hirscher, Reinfried Herbst a predovšetkým Mario Matt, ktorý je verný Blizzardom dodnes.